Abstract:
В основу четвертого видання посібника «Основи музичної грамоти» покладено значно перероблені й доповнені попередні його видання. Тут враховано зауваження читачів щодо кількості таблиць строїв найбільш поширених музичних інструментів, розширено окремі розділи та словник музичних термінів.
Перший розділ посібника висвітлює питання, що стосуються системи запису музичних творів, найбільш поширених умовних позначень (нотна грамота). У другому розділі вивчаються елементи музичної мови — лади, інтервали, акорди. Тема «Лад» поповнилася параграфом про лади народної музики. В додатку вміщено всі таблиці та короткий словник іншомовних музичних термінів.
Посібник може стати у пригоді при індивідуальному або груповому вивченні музичної грамоти в музичних і культосвітніх училищах, музичних школах, гуртках музичної самодіяльності, а також при самостійному навчанні. Зміст його побудовано відповідно до програм перелічених учбових закладів та семінарів художньої самодіяльності будинків народної творчості.
Тим, хто навчається самостійно, рекомендуємо для кращого засвоєння матеріалу всі музичні приклади, наявні у тексті і вправах, обов’язково переписувати і програвати на музичному інструменті або проспівувати. Слід також відповісти на контрольні запитання до кожного уроку і виконати домашні завдання. Переходити до другого розділу посібника можна лише після грунтовного засвоєння матеріалу першого розділу.