Короткий опис(реферат):
У роботі досліджено й узагальнено панораму культуротворчої діяльності зразкового Театру пісні «Ладоньки» в контексті збереження етнокультурної ідентичності в аксіосфері української народної художньої культури ХХІ століття.
Виконано такі задачі:
1. Проаналізовано питання етнокультурної ідентичності в контексті аксіосфери української народної художньої культури ХХ–ХХІ століть.
2. Розкрито символічно-знаково-ціннісно-смислове середовище культури (Lebenswelt) як історичне підґрунтя моделювання хронотопу ХХІ ст.
3. Охарактеризовано українську народну пісню та фольклор як безцінні надбання українців.
4. Висвітлено історію створення дитячого художнього колективу «Ладоньки» та основні напрями його діяльності в аксіосфері української народної художньої культури.
5. Здійснено науковий аналіз культуротворчої діяльності Театру пісні «Ладоньки» у співтворчості з сучасними митцями, сольними виконавцями й знаними в Україні та за її межами культурно-мистецькими об’єднаннями й сольними виконавцями, серед яких, зокрема: Мистецьке об’єднання «Народна філармонія» – «The Folk Philharmony» (директор – заслужена артистка України Руслана Лоцман), Громадська організація «Мистецький спецназ» (керівник – заслужений працівник культури України Зоя Ружин), народний артист України Ф. Мустафаєв, заслужений діяч мистецтв України А. Ярмолюк, заслужена артистка України Я. Руденко та інші артисти, спрямованої на підтримку українських захисників в зоні АТО/ООС дитячою творчістю.
6. Досліджено жанрову палітру та репертуарну політику художнього колективу Театру пісні «Ладоньки».
7. Розкрито участь Театру пісні «Ладоньки» та солістів колективу в Міжнародних та Всеукраїнських культурно-мистецьких фестивалях і конкурсах (на прикладі конкурсу «Соловейко України»), продемонструвано її як культуротворчу діяльність колективу, спрямовану на презентацію української культури в світі в контексті збереження етнокультурної ідентичності в хронотопі ХХІ століття.