dc.description.abstract |
У кваліфікаційній роботі за темою «Особливості використання геопластики на прикладі культурно-мистецького центру» розглянуті питання створення концептуальної моделі культурно-мистецького центру у місті Києві на території Труханова острова. Проаналізовані аналоги й приклади світового досвіду формування рельєфу та різновиди його застосування у ландшафтних проектах, це дозволило розробити нові підходи до ландшафтного дизайну рекреаційних зон та громадських просторів. Таким чином розроблені архітектурно-планувальні рішення організації буферних зон та територій з різним функціональним призначенням.
Створення практичного та естетичного середовища стало метою роботи над формуванням штучного рельєфу в ландшафтних проектах. Розглянуті проектні рішення, що забезпечують всебічне вдосконалення всієї території проектування.
Моделювання рельєфу — це ефективний інструмент дизайну, призначений для вирішення декількох мистецьких проблем, таких як підвищення художньої виразності ландшафту за плаского рельєфу, закриття небажаних видових перспектив, організація візуальних рамок, влаштовування шумозахисних брустверів. За допомогою штучного ландшафту формується скульп-турний рельєф, що допомагає створити виняткові умови для всіх видів скульптурних експозицій різного масштабу.
Для максимального розкриття художнього задуму об’єктів, що експонуються, територія центру поділена на кілька тематичних зон. Застосування різноманітних ландшафтних підходів та використання місцевих рослин сприяють підтриманню екологічної рівноваги та збереженню навколишнього середовища. |
uk_UA |