Короткий опис(реферат):
Методичні рекомендації до проведення семінарських занять з на-вчальної дисципліни «Етика, естетика» розроблено з урахуванням того, що студенти вже засвоїли такі категорії як «буття», «трансцендент-не», «підсвідомість» та «культура» під час вивчення споріднених з етикою, естетикою навчальних дисциплін як «Історія світової культури», «Філософія» та «Психологія». Ця дисципліна передбачає вивчен-ня актуальних питань впливу різноманітних філософських течій на розвиток світового мистецтва, роль цінностей у житті суспільства; аналіз основних механізмів засвоєння та функціонування культурних ціннос-тей та моральних норм у соціальному середовищі.
Метою вивчення дисципліни «Етика, естетика» є набуття студентами знань про мораль та її основні форми прояву, а також мистецтво як спосіб естетичного (чуттєвого) пізнання світу.
У процесі лекційних занять студенти отримують необхідні знання про теоретико-методологічні засади етики та основні вектори розвитку сучасної естетичної науки. Актуальні питання моральних цінностей у сучасному суспільстві та взаємозв’язки між етичними концепціями та напрямками мистецтва ХХ–ХХІ століть винесено на розгляд і обговорення під час семінарських занять.
Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни «Етика, естетика» є здобуття систематизованих знань про етичні та естетичні аспекти людського буття; ознайомлення з основними поняттями етики, естетики; вивчення розвитку культури в Україні через призму етичних та естетичних цінностей.
Суть розробки, основні результати:
Методичні рекомендації до проведення семінарських занять та самостійної роботи
для студентів усіх спеціальностей з курсу «Етика, естетика» містять теми семінарських занять, плани семінарських занять, зміст самостійної роботи, зразки тестових завдань з навчальної дисципліни «Етика, естетика» та рекомендовану літературу.