dc.description.abstract |
Мистецтвознавчу експертизу використовують не тільки для виявлення підробок в мистецькій справі, але й з метою розкриття різних питань, що виникають при переміщенні культурних цінностей, атрибуції, виявлення фальсифікацій, реставраційних втручаннях і навіть кримінальних порушеннях. Актуальність цієї теми виникає при рішенні ввезення, або вивезення предметів культурної спадщини, при встановленні ціни на антикваріат, збереженні національних пам'яток. На сьогоднішній день такі рішення є принципово важливими, коли йдеться про воєнний стан. Збереження українського надбання та створення нових мистецьких течій, пов'язаних з силою і самобутністю українського народу, мають окреме значення. В дослідженні розглянута історія мистецтвознавчої експертизи, проведена систематизація наукових робіт. Присутні й приклади різних особливостей проведення експертизи, дослідження живопису, різних пам’яток, становлення мистецтвознавства, дослідницька література.
У роботі використано праці, що вплинули саме на розширення фахівців цієї сфери, допомогли експертам більш вузьких направлень, в тому числі і методистам. Дослідники активно використовують і потребують цих знань. Тобто робота спрямована дати загальне поняття мистецтвознавчій експертизі, на розкриття та оцінку вищезазначених предметів і творів для підтвердження характеристик, які їм приписують. Робота розділена на 2 основних розділи. В першому ми знайомимось з історіографією і джерельною базою, проводимо систематизацію. В другому розкриваємо загальне поняття та описуємо практичну діяльність. Також присутні критерії оцінки, державна експертиза формування документації.
Присутні ілюстрації, як до певних тем, так і до особистих досліджень автора даної роботи. Сьогодні мистецтвознавча експертиза активно використовуються у пошуках істини в українських творах, що на сам перед дає розуміння багатьом речам. Вона допомагає і підтвердженню історичних фактів, (в тому, що потрібно цінувати зараз), і в тому, як виховувати майбутні покоління. |
uk_UA |