Короткий опис(реферат):
У курсі лекцій подаються основні положення сучасного матеріалознавства, а також особливості технології виробництва будівельних матеріалів. Метою цієї навчальної дисципліни є ознайомлення з класифікацією, галузями застосування, властивостями будівельних матеріалів і технологіями їх виготовлення. У курсі лекцій логічно та послідовно доведено, що походження, хімічний склад і особливості технології виготовлення матеріалів суттєво впливають на ефективність практичного їх застосування. Доведено, що тільки при повній відповідності властивостей використаних будівельних матеріалів вимогам, пов’язаним із конкретними умовами їх експлуатації, побудовані за відповідними проектами споруди будуть довговічними, оптимально економічно доступними, енергозберігаючими, поліфункціональними та естетичними.
Використання нових технологічних схем, а також зміна внутрішньої будови матеріалів дозволяють отримувати нові матеріали, у тому числі й поліфункціонального призначення. У курсі лекцій особливу увагу приділено технології виготовлення будівельних матеріалів багатофункціонального призначення, а саме – конструкційних, теплоізоляційних, покрівельних, гідроізоляційних, акустичних, оздоблювальних, а також матеріалів, призначених для проведення ремонтних і реставраційних робіт з урахуванням їхніх особливостей. Також звернуто увагу на те, що є багато можливостей для удосконалення технології виробництва будівельних матеріалів і систем, які можуть складатися з двох або більше матеріалів, з метою утворення універсальних поліфункціональних матеріалів.
Суть розробки, основні результати:
Курс лекцій містить інформацію про номенклатуру наявних будівельних матеріалів, їх властивості, галузі застосування та тех-нологію виготовлення. Особливу увагу приділено технології вироб-ництва конструкційних матеріалів і матеріалів поліфункціонального призначення, теплоізоляційних, гідроізоляційних та акустичних ма-теріалів. Наведено історичну довідку про використання та виробни-цтво будівельних і оздоблювальних матеріалів.
Призначено для студентів спеціальності 022 «Дизайн» бакала-врського рівня підготовки. Може бути корисним також для виклада-чів дизайнерських і архітектурних закладів вищої освіти.